Rivierkreeften in Hoorn

geplaatst in: Nieuws | 0

De Amerikaanse rivierkreeft is een invasieve exoot die steeds verder oprukt in Nederland. Deze kreeften graven in dijken, kades en beschoeiingen, maar woelen ook de de bodem om. Planten en dieren die afhankelijk zijn van zonlicht op de bodem kunnen hier slecht tegen.

Naar aanleiding van vragen, gesteld door Bert van Dijkhuizen en Bart Faber van VVD Hoorn, erkent het Hoornse college dat de Amerikaanse rivierkreeft ook in Hoorn opduikt. Hoorn heeft, volgens het college, nog geen overlastgevende populatie. Zodra het college meer informatie heeft, zal de raad verder geïnformeerd worden.

Meldingen van waarneming van de rivierkreeften kunnen worden gedaan bij waarneming.nl of snappdeexoot.nl.

Bron afbeelding: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Procambarus_clarkii_01.jpg