Initiatiefvoorstel ‘sneller en digitaal vergunning verlenen’

geplaatst in: Nieuws | 0

De VVD wil dat aanvragen voor een vergunningen (voor bijv. een dakkapel) door inwoners niet lang duren en gemakkelijk gaan. Op dinsdag 29 januari jl. is hiervoor een belangrijke stap gezet. Op initiatief van VVD Hoorn (raadslid Yousuf Yousufi) is een voorstel tot invoeren van een snelservice voor vergunningverlening door de gemeenteraad unaniem aangenomen.

Deze vergunningen kunnen met behulp van een webapplicatie eenvoudig, snel en goedkoop door de inwoners thuis worden afgehandeld. Dus een vergunning binnen een kwartier!

Met deze app kan ruim 70% van de vergunningen op deze manier worden afgehandeld. Hierbij gaat het bijvoorbeeld om een dakkapel, bijgebouw, erfafscheiding, zonnepanelen, asbest meldingen, kapvergunningen, etc… De VVD is blij deze lang gekoesterde wens wordt ingevuld!