Groene daken op bushokjes

geplaatst in: Nieuws | 0

VVD Hoorn wil groene daken op de bushokjes en bzzz haltes realiseren in Hoorn. De VVD ziet het initiatief van het groene bushokje in Utrecht als een mooi voorbeeld. Groene daken zijn niet alleen goed voor het opvangen van hoosbuien en de biodiversiteit, maar werken tijdens hete zomers ook verkoelend. 

Ook ziet de VVD dat de bijenlinten in de verschillende wijken in Hoorn een belangrijke bijdrage leveren aan de biodiversiteit. Het zou mooi zijn als deze bijenlinten met elkaar verbonden worden. Het idee is dan ook hier bzzz haltes (informatieborden met daarop de mogelijke aanwezigheid van vlinders, bloemen, bijensoorten en verwijzing naar het volgende bijenlint) te plaatsen.

De gemeente Hoorn kent op dit moment al de subsidie op groene daken (energie besparende maatregelen ad € 100.000). De VVD vraagt via artikel 36 vragen aan het college van burgemeester en wethouders in hoeverre van deze regeling gebruik gemaakt kan worden voor de realisatie van dit idee.