VVD Hoorn wil oversteekplaatsen in Hoorn veiliger maken met innovatieve oplossingen!

geplaatst in: Nieuws | 0

Lopen is de meest basale vorm van verplaatsen. Iedereen, van jong tot oud, moet veilig lopend over straat kunnen. Goede en veilige voetgangersvoorzieningen zijn daarom essentieel. Voetgangers en fietsers voelen zich echter steeds vaker onveilig bij het oversteken van een zebrapad of oversteekplaats. Dit concludeert Veilig Verkeer Nederland
(VVN) op basis van klachten van verontrustende voetgangers en fietsers. 

https://www.noordhollandsdagblad.nl/cnt/dmf20200130_77515241/vvd-hoorn-wil-automatisch-knipperende-lichten-bij-zebrapad-voor-veiligheid

De VVD vindt het van groot belang dat in Hoorn deze innovatieve verkeerstechniek op een aantal plekken wordt toegepast. Wij zien namelijk dat het percentage verkeersdeelnemers boven de 65 jaar blijft stijgen. Veel senioren gaan of blijven fietsen. Hun zintuiglijke vermogens en reactiesnelheid zijn over het algemeen minder goed dan die van jongere
mensen. Interactieve oversteekplaatsen dragen bij de veiligheid voor jonge en oudere verkeersdeelnemers. De oplossing van het interactief maken van de oversteekplaats zorgt ervoor dat de automobilisten vooraf worden gewaarschuwd als er een voetganger of een fietser aankomt die wil oversteken. De voetganger of fietser die de oversteekplaats nadert, wordt namelijk door een camera gesignaleerd. Vanaf dat moment gaan de lichtelementen (grondspots) op het zebrapad en de LED-verlichting op de oversteekborden knipperen. De verlichting blijft knipperen zolang
voetgangers of fietsers op een gevaarlijke overgang willen oversteken. Zodra deze persoon de oversteekplaats heeft verlaten worden de lichten automatisch uitgeschakeld. Deze dynamische verlichting verhoogt de verkeersveiligheid bij gevaarlijke zebrapaden en
fietsoversteekplaatsen. De VVD zou snel een dergelijk systeem gerealiseerd zien bij de oversteek bij station Kersenboogerd (Rijnweg), aangezien hier jaarlijks veel ongevallen plaatsvinden.

Heb je vragen of wil je ons wat laten weten? Neem dan contact met ons op of mail naar: fractie@vvdhoorn.nl !