Aanpassing Grevelingenweg geen verbetering voor schoolgaande kinderen en fietser!

geplaatst in: Nieuws | 0

De VVD is verbaasd over de gekozen verkeerskundige oplossing door het weghalen van een zebrapad tussen Grevelingenweg-Wiesepad. Dit zebrapad gelijk ter hoogte van de school de Dynamis wordt in de ochtend veelvuldig gebruikt voor kinderen die daar naar school gaan maar ook door talloze fietsers van en naar het centrum. Juist een dergelijk zebrapad is voor kinderen de plek om de weg veilig over te steken. Wij begrijpen dan ook niet dat een dergelijke voorziening hier wordt weggenomen. En zebrapaden schrappen omdat automobilisten zich niet aan de verkeersregels houden is de omgekeerde wereld. Samen met andere fracties zijn we aan het onderzoeken wat Veilig Verkeer Nederland van deze nieuwe situatie vindt. We zien de laatste tijd wel vaker dat zebrapaden (de zebrapaden bij de Bramleylaan (bij de Aldi) en bij de kruising bij de Tortelduif in Blokker) worden weggehaald. Het lijkt wel een hype in Hoorn om zebrapaden weg te halen. We hopen snel meer informatie te krijgen vanuit Veilig Verkeer Nederland. 

VVD Hoorn heeft eerder aandacht gevraagd voor innovatieve oplossingen voor verkeersovergangen zoals deze: https://vvdhoorn.nl/2021/02/28/aanpassing-grevelingenweg-geen-verbetering-voor-schoolgaande-kinderen-en-fietser/. Wij roepen het college op om hier opnieuw naar te kijken!